Fox Electronics FC3BQBBME12.0-T3
Manufacturer :
Fox Electronics
Mfr. Part # :
FC3BQBBME12.0-T3
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FC3BQBBME12.0-T3 PDF
Price is not available, please RFQ
FC3BQBBME12.0-T3 Tech Specifications
  • Series:FQ3225B
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:12 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):120 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)