ECS Inc. International ECS-320-12-37B-7KM-TR
Mfr. Part # :
ECS-320-12-37B-7KM-TR
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
DataSheet
ECS-320-12-37B-7KM-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-320-12-37B-7KM-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-1637B
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:32 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±7ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)