ECS Inc. International ECS-163.84-10-30B-CKM-TR
Mfr. Part # :
ECS-163.84-10-30B-CKM-TR
Description
CRYSTAL 16.3840MHZ 10PF SMD
DataSheet
ECS-163.84-10-30B-CKM-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-163.84-10-30B-CKM-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-53B
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:16.384 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)