Ecliptek EB3250AYA08-16.000M TR
Mfr. Part # :
EB3250AYA08-16.000M TR
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
EB3250AYA08-16.000M TR PDF
Price is not available, please RFQ
EB3250AYA08-16.000M TR Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:16 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)