ECS Inc. International ECS-192-10-37Q-ES-TR
Manufacturer :
ECS Inc. International
Mfr. Part # :
ECS-192-10-37Q-ES-TR
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ECS-192-10-37Q-ES-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-192-10-37Q-ES-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-1637Q
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:19.2 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)