Cardinal Components CSM4Z-A2B3C3-40-26.0D18-F
Mfr. Part # :
CSM4Z-A2B3C3-40-26.0D18-F
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
CSM4Z-A2B3C3-40-26.0D18-F PDF
Price is not available, please RFQ
CSM4Z-A2B3C3-40-26.0D18-F Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:26 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:HC-49S
  • Size / Dimension:0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
  • Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)