ECS Inc. International ECS-98.3-S-18-TR
Mfr. Part # :
ECS-98.3-S-18-TR
Description
CRYSTAL 9.8304MHZ SERIES SMD
Catalog
Crystals
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
ECS-98.3-S-18-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-98.3-S-18-TR Tech Specifications
  • Series:CSM-12
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:9.8304 MHz
  • Frequency Stability:±100ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:Series
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.465" L x 0.217" W (11.80mm x 5.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)