Micro Crystal CM7V-T1A-LOW-ESR-32.768KHZ-7PF-10-TB-QA
Mfr. Part # :
CM7V-T1A-LOW-ESR-32.768KHZ-7PF-10-TB-QA
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
DataSheet
CM7V-T1A-LOW-ESR-32.768KHZ-7PF-10-TB-QA PDF
Price is not available, please RFQ
CM7V-T1A-LOW-ESR-32.768KHZ-7PF-10-TB-QA Tech Specifications
  • Series:CM7V
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:7pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):70 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)