Ecliptek EA3250MA10-14.7456M TR
Manufacturer :
Ecliptek
Mfr. Part # :
EA3250MA10-14.7456M TR
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
EA3250MA10-14.7456M TR PDF
Price is not available, please RFQ
EA3250MA10-14.7456M TR Tech Specifications
  • Series:EA3250
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:14.7456 MHz
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):55 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)