ECS Inc. International ECS-320-8-47B-7KM-TR
Mfr. Part # :
ECS-320-8-47B-7KM-TR
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
ECS-320-8-47B-7KM-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-320-8-47B-7KM-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-1247B
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:32 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±7ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)