ECS Inc. International ECS-200-8-37-CWN-TR
Mfr. Part # :
ECS-200-8-37-CWN-TR
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
ECS-200-8-37-CWN-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-200-8-37-CWN-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-1637
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:20 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)