ECS Inc. International ECS-100-18-23B-JTM-TR
Mfr. Part # :
ECS-100-18-23B-JTM-TR
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
ECS-100-18-23B-JTM-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-100-18-23B-JTM-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-64
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:10 MHz
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)