NDK NX2520SA-26MHZ-STD-CSX-1
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
NX2520SA-26MHZ-STD-CSX-1
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
NX2520SA-26MHZ-STD-CSX-1 PDF
Price is not available, please RFQ
NX2520SA-26MHZ-STD-CSX-1 Tech Specifications
  • Series:NX2520SA
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:26 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 75°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)