TXC Corporation 8Q-38.400MEEC-T
Manufacturer :
TXC Corporation
Mfr. Part # :
8Q-38.400MEEC-T
Description
CRYSTAL 38.4MHZ 9PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
8Q-38.400MEEC-T PDF
Price is not available, please RFQ
8Q-38.400MEEC-T Tech Specifications
  • Series:8Q
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:38.4 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:9pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)