IQD Frequency Products LFXTAL083407RL3K
Mfr. Part # :
LFXTAL083407RL3K
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
DataSheet
LFXTAL083407RL3K PDF
Price is not available, please RFQ
LFXTAL083407RL3K Tech Specifications
  • Series:CFPX-180
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.134" L x 0.106" W (3.40mm x 2.70mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)