ECS Inc. International ECS-.327-12.5-34S-TR
Mfr. Part # :
ECS-.327-12.5-34S-TR
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Catalog
Crystals
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
ECS-.327-12.5-34S-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-.327-12.5-34S-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-34S
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:12.5pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):70 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)