Fox Electronics FC3VREEGM38.4-T1
Mfr. Part # :
FC3VREEGM38.4-T1
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 12PF SMD
DataSheet
FC3VREEGM38.4-T1 PDF
Price is not available, please RFQ
FC3VREEGM38.4-T1 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:38.4 MHz
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)