ILSI HC49US-FF5F18-27.000MHZ
Mfr. Part # :
HC49US-FF5F18-27.000MHZ
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF TH
DataSheet
HC49US-FF5F18-27.000MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
HC49US-FF5F18-27.000MHZ Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:27 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.437" L x 0.185" W (11.10mm x 4.70mm)
  • Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)