ILSI HC49US-FF3F18-14.7456MHZ
Mfr. Part # :
HC49US-FF3F18-14.7456MHZ
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF TH
DataSheet
HC49US-FF3F18-14.7456MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
HC49US-FF3F18-14.7456MHZ Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:14.7456 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.437" L x 0.185" W (11.10mm x 4.70mm)
  • Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)