TXC Corporation 7M32000001
Manufacturer :
TXC Corporation
Mfr. Part # :
7M32000001
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
7M32000001 PDF
Price is not available, please RFQ
7M32000001 Tech Specifications
  • Series:7M
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:32 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):-
  • Operating Mode:-
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)