NDK NX5032SA-13.000000MHZ-G1
Mfr. Part # :
NX5032SA-13.000000MHZ-G1
Description
CRYSTAL 13.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
NX5032SA-13.000000MHZ-G1 PDF
Price is not available, please RFQ
NX5032SA-13.000000MHZ-G1 Tech Specifications
  • Series:NX5032SA
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Last Time Buy
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:13 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.193" L x 0.122" W (4.90mm x 3.10mm)
  • Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)