ECS Inc. International ECS-384-9-37-CKM-TR
Mfr. Part # :
ECS-384-9-37-CKM-TR
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 9PF SMD
DataSheet
ECS-384-9-37-CKM-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-384-9-37-CKM-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-1637
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:38.4 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:9pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)