Micro Crystal CC4V-T1A-32.768KHZ-9PF-10PPM-TC-QC
Mfr. Part # :
CC4V-T1A-32.768KHZ-9PF-10PPM-TC-QC
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
DataSheet
CC4V-T1A-32.768KHZ-9PF-10PPM-TC-QC PDF
Price is not available, please RFQ
CC4V-T1A-32.768KHZ-9PF-10PPM-TC-QC Tech Specifications
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:9pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):65 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.075" W (5.00mm x 1.90mm)
  • Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)