ECS Inc. International ECS-100-20-5PVX
Mfr. Part # :
ECS-100-20-5PVX
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 20PF SMD
DataSheet
ECS-100-20-5PVX PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-100-20-5PVX Tech Specifications
  • Series:CSM-7SSX
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:10 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
  • Height - Seated (Max):0.102" (2.60mm)