ECS Inc. International ECS-384-8-36B-CKY-TR
Manufacturer :
ECS Inc. International
Mfr. Part # :
ECS-384-8-36B-CKY-TR
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ECS-384-8-36B-CKY-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-384-8-36B-CKY-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-2236B
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:38.4 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)