ECS Inc. International ECS-.327-12.5-13FLX-C
Mfr. Part # :
ECS-.327-12.5-13FLX-C
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
DataSheet
ECS-.327-12.5-13FLX-C PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-.327-12.5-13FLX-C Tech Specifications
  • Series:ECS-2x6-FLX
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:12.5pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:Cylindrical Can, Radial
  • Size / Dimension:0.079" Dia x 0.240" L (2.00mm x 6.10mm)
  • Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)