Ecliptek E1SJA18-18.432M TR
Manufacturer :
Ecliptek
Mfr. Part # :
E1SJA18-18.432M TR
Description
CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
E1SJA18-18.432M TR PDF
Price is not available, please RFQ
E1SJA18-18.432M TR Tech Specifications
  • Series:E1S
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:18.432 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.524" L x 0.191" W (13.30mm x 4.85mm)
  • Height - Seated (Max):0.126" (3.20mm)