ECS Inc. International ECS-240-20-30B-AEN-TR
Mfr. Part # :
ECS-240-20-30B-AEN-TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
DataSheet
ECS-240-20-30B-AEN-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-240-20-30B-AEN-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-53B
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±25ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)