ECS Inc. International ECS-143-18-9
Manufacturer :
ECS Inc. International
Mfr. Part # :
ECS-143-18-9
Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF TH
Catalog
Crystals
DataSheet
ECS-143-18-9 PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-143-18-9 Tech Specifications
  • Series:ECS-3x9
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:14.31818 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Cylindrical Can, Radial
  • Size / Dimension:0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)