Micro Crystal CC5V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TB-QC
Manufacturer :
Micro Crystal
Mfr. Part # :
CC5V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TB-QC
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CC5V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TB-QC PDF
Price is not available, please RFQ
CC5V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TB-QC Tech Specifications
  • Series:CM7V
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:12.5pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):70 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.161" L x 0.059" W (4.10mm x 1.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)