Fox Electronics FC5BQCCMC16.0-T1
Mfr. Part # :
FC5BQCCMC16.0-T1
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF SMD
DataSheet
FC5BQCCMC16.0-T1 PDF
Price is not available, please RFQ
FC5BQCCMC16.0-T1 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:16 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)