TXC Corporation 8Z-30.000MAHL-T
Manufacturer :
TXC Corporation
Mfr. Part # :
8Z-30.000MAHL-T
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 22PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
8Z-30.000MAHL-T PDF
Price is not available, please RFQ
8Z-30.000MAHL-T Tech Specifications
  • Series:8Z
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:30 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:22pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)