TXC Corporation AT-24.000MAHK-T
Manufacturer :
TXC Corporation
Mfr. Part # :
AT-24.000MAHK-T
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
AT-24.000MAHK-T PDF
Price is not available, please RFQ
AT-24.000MAHK-T Tech Specifications
  • Series:AT
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.161" (4.10mm)