TXC Corporation 9B-35.328MEEJ-B
Manufacturer :
TXC Corporation
Mfr. Part # :
9B-35.328MEEJ-B
Description
CRYSTAL 35.3280MHZ 18PF TH
Catalog
Crystals
DataSheet
9B-35.328MEEJ-B PDF
Price is not available, please RFQ
9B-35.328MEEJ-B Tech Specifications
  • Series:9B
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:35.328 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:3rd Overtone
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.145" (3.68mm)