TXC Corporation AM-24.576MAGE-T
Manufacturer :
TXC Corporation
Mfr. Part # :
AM-24.576MAGE-T
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
AM-24.576MAGE-T PDF
Price is not available, please RFQ
AM-24.576MAGE-T Tech Specifications
  • Series:AM
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24.576 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)