ECS Inc. International ECS-320-10-36Q-DS-TR
Mfr. Part # :
ECS-320-10-36Q-DS-TR
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
DataSheet
ECS-320-10-36Q-DS-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-320-10-36Q-DS-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-2236Q
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:32 MHz
  • Frequency Stability:±100ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)