ECS Inc. International ECS-147.4-20-4VX
Mfr. Part # :
ECS-147.4-20-4VX
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF TH
DataSheet
ECS-147.4-20-4VX PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-147.4-20-4VX Tech Specifications
  • Series:HC-49USSX
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:14.7456 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.447" L x 0.197" W (11.35mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)