ECS Inc. International ECS-330-20-46X
Mfr. Part # :
ECS-330-20-46X
Description
CRYSTAL 33.0000MHZ 20PF TH
DataSheet
ECS-330-20-46X PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-330-20-46X Tech Specifications
  • Series:HC-46X
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:33 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:HC-46/X
  • Size / Dimension:0.268" L x 0.157" W (6.80mm x 4.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)