NDK NX8045GB-27.000000MHZ
Mfr. Part # :
NX8045GB-27.000000MHZ
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
NX8045GB-27.000000MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
NX8045GB-27.000000MHZ Tech Specifications
  • Series:NX8045GB
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:27 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)