Aker Technology USA C1E-27.000-12-50100-X1-CT
Mfr. Part # :
C1E-27.000-12-50100-X1-CT
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
DataSheet
C1E-27.000-12-50100-X1-CT PDF
Price is not available, please RFQ
C1E-27.000-12-50100-X1-CT Tech Specifications
  • Series:C1E
  • Package:Strip
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:27 MHz
  • Frequency Stability:±100ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)