Aker Technology USA C7S-10.000-12-1520-M
Mfr. Part # :
C7S-10.000-12-1520-M
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 12PF SMD
DataSheet
C7S-10.000-12-1520-M PDF
Price is not available, please RFQ
C7S-10.000-12-1520-M Tech Specifications
  • Series:C7S
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:10 MHz
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):110 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)