ECS Inc. International ECS-270-20-20A-F
Mfr. Part # :
ECS-270-20-20A-F
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 20PF SMD
DataSheet
ECS-270-20-20A-F PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-270-20-20A-F Tech Specifications
  • Series:CSM-8
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:27 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.067" (1.70mm)