Aker Technology USA C7S-8.000-18-1020-R
Mfr. Part # :
C7S-8.000-18-1020-R
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
C7S-8.000-18-1020-R PDF
Price is not available, please RFQ
C7S-8.000-18-1020-R Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:8 MHz
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)