Aker Technology USA C5S-27.120-10-1530-X-R
Mfr. Part # :
C5S-27.120-10-1530-X-R
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
DataSheet
C5S-27.120-10-1530-X-R PDF
Price is not available, please RFQ
C5S-27.120-10-1530-X-R Tech Specifications
  • Series:C5S
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:27.12 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)