ECS Inc. International ECS-123.52-18-7SX
Mfr. Part # :
ECS-123.52-18-7SX
Description
CRYSTAL 12.3520MHZ 18PF SMD
DataSheet
ECS-123.52-18-7SX PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-123.52-18-7SX Tech Specifications
  • Series:ECX-3SX
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:12.352 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SOJ, 9.40mm pitch
  • Size / Dimension:0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.146" (3.70mm)