Aker Technology USA C5S-18.432-12-1520-CT
Mfr. Part # :
C5S-18.432-12-1520-CT
Description
CRYSTAL 18.4320MHZ 12PF SMD
DataSheet
C5S-18.432-12-1520-CT PDF
Price is not available, please RFQ
C5S-18.432-12-1520-CT Tech Specifications
  • Series:C5S
  • Package:Strip
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:18.432 MHz
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)