ECS Inc. International ECS-100-18-4B
Mfr. Part # :
ECS-100-18-4B
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF TH
DataSheet
ECS-100-18-4B PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-100-18-4B Tech Specifications
  • Series:HC-49US
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:10 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):-
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C