NDK NX5032GA-48.000000MHZ-LN-CD-1
Mfr. Part # :
NX5032GA-48.000000MHZ-LN-CD-1
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
NX5032GA-48.000000MHZ-LN-CD-1 PDF
Price is not available, please RFQ
NX5032GA-48.000000MHZ-LN-CD-1 Tech Specifications
  • Series:NX5032GA
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:48 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)