NDK NX3225SA-25.000MHZ-STD-CSR-1
Mfr. Part # :
NX3225SA-25.000MHZ-STD-CSR-1
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
NX3225SA-25.000MHZ-STD-CSR-1 PDF
Price is not available, please RFQ
NX3225SA-25.000MHZ-STD-CSR-1 Tech Specifications
  • Series:NX3225SA
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:25 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 75°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)