Cardinal Components CX325Z-A5B2C5-50-20.0D18
Manufacturer :
Cardinal Components
Mfr. Part # :
CX325Z-A5B2C5-50-20.0D18
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
CX325Z-A5B2C5-50-20.0D18 PDF
Price is not available, please RFQ
CX325Z-A5B2C5-50-20.0D18 Tech Specifications
  • Series:CX325
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:20 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)